Jak stanovit cenu?

Je to jednoduché - nastavíte-li cenu příliš vysoko, na prodeji proděláte, stejně jako byste cenu nastavili naopak přehnaně nízkou.

U zájemců totiž následné nevyhnutelné snižování ceny vzbudí nedůvěru - kdo by chtěl zboží, které nikdo jiný nechce, a proto se stále zlevňuje? Nebo je snad s nemovitostí nějaký právní či technický problém? Ve výsledku se na trhu z nabídky stane "ležák" a vy se kvůli postupnému snižování její ceny dostanete pod cenu, které jste mohli docílit, pokud by byla od začátku nastavena optimálně.

Prodáte tedy pod cenou a také za výrazně delší dobu, protože nemovitost si někdo koupí až tehdy, kdy bude její cena opravdu nízká, tedy až po několikerém snižování.

Také nezapomeňte na to, že nestačí pouze sledovat nabídkové ceny podobných nemovitostí v inzerci na internetu - ty bývají nadhodnocené. A jakmile pak nabídka z inzerce zmizí, vy už se nedozvíte, jaká byla u konkrétní nemovitosti skutečná realizovaná cena.

My makléři tyto ceny sledujeme, máme k dispozici databázi prodaných nemovitostí a cenové mapy, a proto máme dostatečně přesné informace, ze kterých můžeme vyjít. Mimochodem, kdyby nabídková cena zveřejněná na inzertním serveru odpovídala trhu, tak ten inzerát už nenaleznete.