Jak si vybrat makléře?

Možná si pohráváte s myšlenkou zkusit prodej "na vlastní pěst". Prodej není jen o prostém zveřejnění nabídky, ale jedná se o skládačku, ve které je dobré nezapomenout na žádný dílek.

Pokud se právě s ohledem na komplexnost celého procesu rozhodnete využít pomoci profesionála, je důležité vědět, že vám dotyčný skutečně pomůže. Začněte tím, že se zeptáte známých, zda mají s nějakým makléřem konkrétní zkušenost. Pokud ano, zeptejte se jich, zda šlo i třeba ve složitějším případě vše hladce.

Nezná-li nikdo ve vašem okolí dobrého makléře, určitě byste si měli vybrat makléře, který se své práci věnuje naplno. Někteří makléři dělají tuto práci pouze doplňkově ke svému stabilnímu zaměstnání. Je jasné, že při časovém fondu, který takový makléř práci věnuje, se nemůže vzdělávat, sledovat moderní prodejní nástroje a především se nemůže zakázkám plnohodnotně věnovat.

Zajímejte se o reference - tedy nejen o prodané nemovitosti, ale také o spokojenost klientů. Určitě nechcete makléře, který sice prodal několik nemovitostí, ale protože s ním klienti nebyli spokojeni, nedoporučili jej dále. Reference od mých klientů rovněž naleznete na těchto stránkách.

Makléř, který svou prací žije, vám také rád nezištně poradí - po telefonu vám sdělí základní informace aniž by čekal, že se nutně obrátíte právě na něj.

To nejdůležitější by však měl být váš osobní pocit z makléře - sejděte se s několika, a udělejte si takové malé výběrové řízení. Pak se rozhodněte pro toho, jehož strategie prodeje vám dává největší smysl. V sekci SLUŽBY se podívejte na to, co pro vás můžu zajistit já.